Снігоприбиральна техніка для дому і дачі.

Снігоприбиральні машини є незамінною технікою для тих регіонів, де снігові зими є нормою. Прибирання снігу потрібна не тільки для забезпечення прохідності якої-небудь ділянки, але і для захисту від підтоплень, які можуть статися, коли прийде тепло. Розвиток технології виробництва снігоприбирачів дозволило випустити на ринок техніку, вельми доступну за вартістю. Саме з цієї причини снігоприбиральна машина для дачі або заміського ділянки сьогодні є настільки затребуваною і купується. Однак до вибору агрегату варто підходити виважено і орієнтуватися не на вартість, а на умови, в яких буде використовуватися апарат.

Види снігоприбиральної техніки

За типом приводу снегоприбиральники діляться на два види: самоходні і не самоходні. Не самоходні снігоприбиральні машини є відмінним рішенням, якщо потрібно розчищати невеликі території. Такий апарат і сам по собі коштує не дорого, і експлуатація його теж є більш економною, порівняно з самоходною технікою. Проте за допомогою такого апарату прибрати сніг на території великої площі буде важко і займе багато часу. Також снігоприбирач ручного типу може бути не найкращим вибором для людей, яким протипоказані фізичні навантаження. Вага ручного апарата не перевищує 40 кг.
 
 
Самоходні снігоприбиральники дуже прості в експлуатації і не вимагають від оператора-яких фізичних зусиль. Машина рухається сама - її роботу залишається тільки контролювати і направляти. Такі агрегати можуть мати як гусеничний, так і колісний привід. У кожного варіанту є як переваги, так і недоліки. Колісні снігоприбиральники, наприклад, мають підвищену маневреність, але меншу прохідністю. Такий апарат можна без проблем розгорнути на місці, без будь-якого переміщення, чого не можна сказати про гусеничну техніку.
 
Однак снігоприбиральники з гусеничним приводом краще працюють на довгих ділянках, на схилах і навіть можуть впоратися зі сходами. Ще одним мінусом колісних апаратів є ймовірність забуксувати в пухкому снігу. З гусеницями такого не станеться. Хороша снігоприбиральна техніка має кілька передач, що дозволяє оператору самостійно визначати максимально зручну для нього швидкість роботи. Дорогі моделі можуть мати до 6 режимів роботи.
 
За типом встановленого двигуна снігоприбиральники діляться на бензинові і електричні. Снігоприбирачі електричні - малопотужні агрегати, призначені в основному для прибирання невеликих територій. Це ідеальний варіант для дач і заміських ділянок.
 
Переваги їх очевидні:
  • Більш прості в експлуатації
  • Коштують дешевше бензинових
  • Електрика  дешевше бензину
  • Працюють тихіше
Крім того, електрика є практично завжди в мережі, а ось бензину під рукою може і не виявитися в потрібний момент (хоча для тих, хто має свій  автомобіль, таке практично неможливо).
 
Істотним мінусом, звичайно ж, є необхідність протягувати електричний кабель по всій території, яку необхідно очистити від снігу. При дуже низьких температурах кабель може з часом втрачати свою еластичність. Снігоприбирачі бензинові володіють більшою потужністю, ніж електричні, і тому можуть справлятися з більш складними завданнями. Проте апарати високої потужності, кидають сніг на велику відстань, можуть бути 
незручні на малих ділянках. При виборі техніки це варто враховувати.

Техніка безпеки

Однаково важливо, як для електричних, так і для бензинових моделей дотримання правил і норм експлуатації пристрою. Поломки, причиною яких стало неправильне застосування, використання неякісного бензину або масла, підключення через неякісний подовжувач (для електричних снігоприбирачів), самостійну зміну конструкції апарату, або спроби самостійного ремонту, - не є гарантійними і підлягають платному ремонту,
 навіть якщо поломка трапилася протягом гарантійного терміну експлуатації. У будь-якому випадку, якщо снігоприбиральна машина для дачі вийшла з ладу, самим правильним рішенням буде звернутися в спеціалізований сервісний центр.

Додаткові функції

Сучасні моделі снігоприбиральних машин можуть мати ряд корисних додаткових функцій:
 
До шести передач приводу, включаючи задню, що особливо зручно для здійснення транспортування.
Сопло, направлення струменю снігу, може управлятися з пульту безпосередньо в процесі прибирання снігу, а не в ручну, коли потрібно спеціально для цього зупиняти роботу машини.
Підігріваються ручки. Деяким людям подобається, коли руки знаходяться завжди в теплі, інші ж навпаки - бачать у цій функції від'ємне - сніг, що падає на рукоять, тане, роблячи її мокрою.
Освітлення. Воно ставиться на дорогі моделі і призначається для тих, хто воліє займатися прибиранням снігу в темний час доби.

Як вибрати снігоприбиральну техніку

У випадку, якщо вам важко визначитися, що краще всього вибрати: ручні снігоприбиральні машини або з приводом, електричну модель або бензинову, високої продуктивності або низької, то краще всього проконсультуватися з фахівцем. Він допоможе зробити дійсно правильний вибір і підібрати ідеальний варіант, в залежності від ваших потреб і кількості матеріальних засобів, які ви готові виділити на придбання надійного помічника.
16 лютого 2012 р.